0
Twój koszyk jest pusty.

Regularne koncerty / Regular concerts


  Serdecznie zapraszamy na

 

Wieczory muzyki żydowskiej

w Restauracji Ester, mieszczącej się w samym sercu Krakowskiego Kazimierza przy ul. Szerokiej 20.

 

każdy 

  Piątek  i  Sobota o godz. 18:30

 Uprzejmie informujemy że w dniu dzisiejszym wstęp na ten  występ nie będzie możliwy że względu na rezerwację zespołu  przez grupę turystyczną. 

Obecność Żydów w Krakowie ma wielowiekową tradycję. Kazimierz, który dziś znamy, został założony jako samodzielne miasto przez króla Kazimierza Wielkiego w roku 1335 na obszarze kilku osad, których początki sięgają jeszcze XI stulecia. Taki stan trwał aż do XIX wieku, kiedy to włączono go w granice Krakowa.

Sercem średniowiecznego i dzisiejszego Kazimierza jest niewątpliwie Szeroka – ulica doskonale oddająca znaczenie swojej nazwy. Niegdyś stanowiła ona centrum miasta żydowskiego – wzdłuż niej zlokalizowano aż cztery synagogi, co było ewenementem na skalę europejską.

Krakowski Kazimierz jest jedną z najbardziej przyciągających części miasta. To właśnie tam, gdzie przeplatają się wątki polskiej i żydowskiej historii, każdy znajdzie coś dla siebie – zadumę, radość, tajemnicę, wspaniałe jedzenie i niesamowite opowieści zamknięte w murach i ulicznych zakamarkach. Wystarczy krótki spacer, by zasmakować specyficznej atmosfery tego miejsca a przystanek w Restauracji Ester, w towarzystwie naszego zespołu i autentycznym wykonaniu przez nas tradycyjnej muzyki żydowskiej zapewni Państwu niepowtarzalne wspomnienia i pozwoli w pełi poczuć smak i nastrój tego klimatycznego miejsca.

Dlatego odwiedzajcie Kazimierz jak najczęściej!

  

Miłe wspomnienia gwarantowane!

 

 w celu zapoznania się z innymi terminami koncertów
zapraszamy na zakładkę "K
oncerty" oraz "Koncerty letnie"

 

 

 

 

 

Restauracja Ester
Restauracja Ester

Life klezmer musik concert 

in Restaurant Ester which comprised in the hard of Cracow's Kazimierz.

 

every 

 Friday and Saturday at 6.30 p.m. 

We would like to inform you that today (17.08.2019) admission to performance will not possible. Concert is booking by tourist group.

 Welcome from 1.00 PM till 7.00 PM to the garden of restaurant!

 

adress: Cracow, Sheroka street, 20

 

 

Nice memories guaranteed!

 

 

Information about the other dates of our performance we invite you to the section "Concerts"  and "Summer time conc."