0
Twój koszyk jest pusty.

Historia zespołu


Aby zaspokoić Państwa ciekawość, stworzyliśmy tę podstronę, odpowiadając na codziennie zadawane  pytania od naszych słuchaczy: "SKĄD JEST ZESPÓŁ?"

 

Zespół INEJNEM został założony w Krakowie w 2003 roku jako zespół muzyki żydowskiej na zapotrzebowanie jednej z restauracyj Krakowskiego Kazimierza - Willa Kazimierz, która wtedy mieściła się przy ul. Szerokiej 39. 

W 2006 roku podjęliśmy współpracę z Restauracją Hotelu Ester, gdzie najczęsciej koncertujemy do tej pory.

Od momentu założenia skład zespołu zmieniał się kilkakrotnie. Na dzień dzisiejszy INEJENEM to internacjonalny zespół składający się z pieciu profesjonalnych muzyków. 

 

Klarnet - Mirosław Bandriwski 

Założyciel zespołu, absolwent Uniwersytetu muzycznego imienia Iwana Franka w Drohobyczu oraz profesjonalnej szkoły muzycznej imienia Sołomii Kruszelnyckiej we Lwowie. Urodzony w miejscowości Stryj (Ukraina), od 2004 roku - stały obywatel Krakowa.

 

Kontrabas - Filip Jarosław Filipiak 

Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej, doświadczony muzyk. Aktywną współpracę z zespołem rozpoczął w 2012 roku od nagrania płyty „Hava nagila”. Miejsce urodzenia - Brzeg (woj. Opolskie), od momentu rozpoczęcia studiów zamieszkuje w Krakowie.

 

Gitara - Jurij Bejczuk 

Absolwent Czerkieskiej Akademii Muzycznej, niezwykle utalentowany muzyk dysponujący wspaniałym głosem i bogatym doświadczeniem. Do zespołu dołączył w 2010 r. Urodzony na Białorusi, lata dziecinne spędził na terenie Rosji (Kaukaz), od 2003 roku - stały obywatel Krakowa.

 

Śpiew - Irena Stefaniuk

Współzałożycielka zespołu, była uczennica Alfreda Szreyera, ostatniego żydowskiego ucznia Brunona Schulza, świetnego pedagoga, artysty, i pisarza żydowskiego pochodzenia. Urodzona we Lwowie, lata dziecinne minęły w Stryju (Ukraina). Na trzecim roku studiów managerskich w Drochobyczu zrezygnowała z nauki w uniwersytecie na rzecz założenia i rozwoju własnego zespołu muzycznego inwestując swoje siły i  trud w jego rozwój, realizując tym samym swoją największą pasję i marzenie - śpiewać. W 2004 roku na stałe zamieszkała w Krakowie. 

 

W tym roku brzmienie naszego zespołu wzbogaciło się o dodatkowy instrument - fortepian.

W maju podjęliśmy współpracę z Pianistą. Wasyl Semkowycz - Absolwent Lwowskiej Akademii Muzycznej, doktorant Przykarpatskiego Uniwersytetu, kompozytor Ukrainy. Rodzinne miasto oraz aktualne miejsce zamieszkania - Iwano-Frankowsk.