0
Twój koszyk jest pusty.

O nas


Nasz zespół
Nasz zespół

Zespół INEJNEM, nazwę którego z języka jidysz tłumaczy się „JEDNOŚĆ” został założony w Krakowie na przełomie 2003 a 2004 roku jako zespół muzyki żydowskiej INEJNEM. Mamy duże doświadczenie zarówno na scenie jak również w obsłudze muzycznej imprez, takich jak urodziny, spotkania biznesowe, bankiety, festyny, koncerty przy kolacji dla zorganizowanych  grup turystycznych, krótkich występów weselnych, etc. Jesteśmy muzykantami z duszą i polotem. Czasami gramy rzewnie, a czasem z przytupem, ale zawsze staramy sie sprawić, aby czas spędzony z nami na długo zapamiętał się naszym słuchaczom.

 

Jesteśmy profesjonalistami i muzyką zajmujemy się na co dzień. Muzyka - to nasza pasja, nasza praca, nasze życie... Od początku swojej działalności wykonujemy głównie tradycyjną muzykę żydowską Żydów Aszkenazyjskich. Nie omijając faktu iż u członków zespołu płynie zarówno polska jak również białoruśka, ukraińska i rosyjska krew - dodatkowo mamy w ofercie koncerty z muzyką słowiańską, gdzie łączymy tradycyjną muzykę polską (w tym przepiekne piosenki starego Lwowa), ukraińską, najbardziej znane i popularne lecz nieliczne rosyjskie ballady; a nie tak niedawno (w 2015 roku :) nasz słowiański repertuar wzbogacił się jeszcze o najpiękniejsze piosenki bałkańskie.

Nasza muzyka jest w stanie ożywić każdą imprezę - czy jest to zabawa Sylwestrowa, czy wykwintny bankiet, czy koncert dla zorganizowanej grupy turystycznej – nie ma znaczenia! Jest to muzyka zarazem nostalgiczna, jak i porywająca do tańca bo właśnie taka muzyka zazwyczaj cieszy się największą popularnością wśriód naszych słuchaczy. W zależności od oczekiwań klientów, możemy stworzyć formę koncertu preferowaną przez Państwa.

 

Muzyka wykonywana jest całkowicie na żywo. W skład zespołu wchodzi pięciu utalętowanych muzyków  profesjonalnie władających takimi instrumentami jak klarnet, akordeon, gitara klasyczna, kontrabas i fortepian, którzy potrafią zadziwić słuchacza nie tylko pięknym brzmieniem instrumentów, ale również  niepowtarzalnym śpiewem. Większość utworów z naszego repertuaru to piosernki wykonywane w  oryginalnych językach danego kraju.

 

Aby uatrakcyjnić nasz występ i wprowadzić słuchacza z całym sercem i duszą w tajemniczy i bajeczny świat piosenki - pod czas koncertu opowiadamy (w języku angielskim lub polskim) o wybranych utworach pzedstawiając krótką historię poszczególnych piosenek lub poświęcamy chwilę na tłumaczenie jej treści.  Okazjonalnie dodajemy odrobinę żartu podczas prowadzenia koncertu tworząc tym samym luźną i ciekawą atmosferę podtrzymując kontakt z widzem.  Jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości, posłuchaj naszego demo czy zapoznaj się bliżej z poszczególnym repertuarem.


 

INEJNEM to dobry wybór. Gwarantujemy dobry nastrój dla wszystkich!